20 grudnia rozpoczął się plebiscyt Dziennika Bałtyckiego, w którym wierni wybierają za pomocą głosowania przez SMS-y parafię roku oraz najlepszego proboszcza i organistę archidiecezji gdańskiej i oddzielnie diecezji pelplińskiej. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody.

Pierwszą kategorią konkursu jest wybór Proboszcza Roku. Kandydaci, na których można oddawać swoje głosy zostali wytypowani przez biskupów z obydwu diecezji, czyli Arcybiskupa Sławoja Leszka Głodzia i biskupa Ryszarda Kasynę. Niestety więc nie wszyscy księża biorą w nim udział.

Natomiast drugą kategorią jest wyłonienie Parafii Roku i w niej uczestniczą wszystkie parafie archidiecezji gdańskiej i diecezji pelplińskiej. Warto głosować, ponieważ można w ten sposób pomóc swojemu kościołowi, gdyż za zdobycie I miejsca nagrodą jest talon w wysokości 5000 złotych na materiały budowlane w składach firmy BAT, za II miejsce talon 3000 zł natomiast za III miejsce talon 2000 zł.

Trzecia kategoria to wybór Organisty Roku. Tu jednak panują trochę inne zasady. Nazwiska kandydatów, którym należy się ten tytuł mogą zgłaszać wierni do 8 stycznia pod nr tel. 502 499 065 lub wysyłając e-mail na adres: organista@prasa.gda.pl.  Głosowanie rozpocznie się dopiero 10 stycznia.

Plebiscyt potrwa do końca stycznia 2014 roku. Koszt jednego SMSa to 2.46 zł z VAT. Listę księży biorących udział w plebiscycie oraz parafii, a także treść wiadomości z numerem telefonu, na jaki należy wysłać SMS, można znaleźć TUTAJ.

(KB)
fot. Katarzyna Boczarska

FacebookUdostępnij